"שיח לוחמים- פרקי הקשבה והתבוננות"
מהדורה מחודשת ומורחבת, במלאת שבעים שנה למדינת ישראל, הוצאת כרמל, ירושלים

השותפים לשיח חוו את מלחמת ששת-הימים והם התקשו להצטרף לתרועות הניצחון כי למדו על בשרם וראו בעיניהם את מחיר המלחמה, שכרוכה בה תבוסה אנושית, כבכל מלחמה בה נשפך דם האדם.

אז למה להוציא כעת מהדורה מחודשת?
מפני שבמלאת שבעים שנה למדינת ישראל, חמישים למלחמת ששת-הימים ולהולדתו של "שיח לוחמים", 'מצב המלחמה' עודו איתנו. "שיח לוחמים" מציע הקשבה והתבוננות אל אדם במלחמה ותובנות למחשבה על  אודות מיקומה של המלחמה בכלל ושל מלחמת  "ששת הימים" בפרט, ברצף היהודי והציוני והישראלי.

במה שונה מהדורה מחודשת זו מן המקורית?

נכללת בה שיחה, שנערכה ביוזמת אנשי "שיח-לוחמים", בישיבת "מרכז הרב" בירושלים, ערש ההתנחלות ו"גוש אמונים", אך לבסוף לא נכללה בקובץ המודפס. משהיא שבה, כעת, אל מקומה הכרונולוגי הנכון, נחשף במלוא בהירותו רגע היפרדות הדרכים והיפערות התהום, ההולכת ומעמיקה.
שני מיילדי הספר הזה, אברהם שפירא (פצי) ועמוס עוז, מתבוננים אחור בפרספקטיבה אישית.
נוספו נקודות עזות-ביטוי, שרשם לעצמו יריב בן-אהרן, בכתב-יד, לקראת שיחה עם ירון לונדון על "שיח-לוחמים", בעקבות "הסכם אוסלו".
פרופ' מוטי גולני, ראש החוג להיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת תל-אביב, כתב מסה היסטורית שמדגישה את מורכבות היחס הציוני אל "הכוח", ומיקומו של "שיח לוחמים" ברצף הזה.
בסוף המהדורה מופיעות ביוגרפיות קצרות של רוב משתתפי "שיח-לוחמים" ושל משתתפי שיח מרכז הרב, בסדר א"ב של שמות המשפחה. כך, לראשונה, צוירו פנים למשתתפי הקובץ שנזכרו בו רק בשמם הפרטי .

ניתן לרכוש את הספר במכירה ישירה בעלות של 50 ₪*

*ותוספת 20 ₪ למשלוח בדואר רשום

לקנייה:


מס׳ עותקיםלפרטים נוספים: יאיר אלברטון 052-3768112 | Yair.alberton@gmail.com