דבר המנכ"לית

דבר המנכ"לית

לחיי קהילה יתרונות רבים. הביטחון שהם מייצרים, ההגנה, קידום מטרות משותפות, יצירת כוח פוליטי וישנם כמובן יתרונות נוספים.

אבל מהי בכלל קהילה? מה מאגד ומחבר בין אנשים? איך מייצרים חוסן קהילתי?
ויותר מזה, האם קהילות בעלות תרבות שונה מסוגלות לעבוד יחד לטובת מטרות משותפות?

החזון של עמותת קהילה מבקש להשיב ולתת מענה במעשה היומיומי לשאלות הללו.

אנו עושים זאת דרך התוכניות השונות שלנו, כשאנו מבקשים להשתמש בערכי הקהילתיות כדי להעצים את הפרט ולחזק אצלו את תחושת השייכות והמסוגלות ובמקביל, לייצר מערכות יחסים מורכבות, מלאות וארוכות טווח שממלאות צרכים אנושיים וחברתיים שונים.

אנו פועלים מתוך אמונה ששייכות לקהילה בכלל , וקהילה גאוגרפית בפרט, היא צורך קריטי בימינו. ובתקופה האחרונה אנו עדים לכך ביתר שאת.

מדינת ישראל, יחד עם כל העולם חווה משבר בריאותי, כלכלי וחברתי עמוק. אולי החמור ביותר שידעה עד היום. אנשים בכל מקום מנותקים מהמשפחות שלהם, ומוצאים את עצמם נתמכים בשכנים ובסובבים אותם. אנשים שמעולם לא נזקקו לשירותים חברתיים כלשהם פונים לקבלת סיוע. הסביבה הגאוגרפית הופכת להיות מקור התמיכה העיקרי של כולנו.

השירותים החברתיים שעמותת קהילה בונה ומציעה מסתמכים על הידע והניסיון של חבריה מהקיבוץ העירוני 'תמוז' מחייהם המשותפים בעיר, ואנו מדייקים ומתאימים את הכלים הקהילתיים הקיבוציים למרחב העירוני.

אני מזמינה אתכם להצטרף אלינו לעשייה, ויחד נחולל שינוי חברתי ותרבותי בישראל.

שלכם,
גילי קרישק נסים
מנכ"לית עמותת קהילה לתיקון חברתי ותרבותי בישראל

עוד פעילויות שלנו

קצת עלינו..

עמותת 'קהילה לתיקון חברתי ותרבותי בישראל' הוקמה בשנת 1997 בבית-שמש על-ידי חברי הקיבוץ העירוני 'תמוז', ותושבים נוספים מן העיר, כחלק ממגמה ארצית של התחדשות קהילתית שיתופית. העמותה מפעילה תכניות שונות בתחומי חינוך, רווחה, צדק חברתי, ברמה המקומית והארצית. העמותה מקדמת ערכים של קהילתיות, התנדבות וקיימות.

עקבו אחרינו