מועדוניות לילדים בסיכון

עמותת "קהילה" מפעילה מועדוניות טיפוליות-חינוכיות בבית שמש הפועלות לאחר שעות הלימודים, כחלק ממתן מענה בקהילה. המועדוניות מהוות בית חם, מקום בטוח ומכיל הנותן לילדים מענה רחב לצרכיהם מבלי להרחיק אותם מהסביבה המשפחתית שלהם. אנו פועלים לטפח ולקדם כל ילד עפ"י צרכיו, צמצום פערים בכל התחומים ולימוד מיומנויות משמעותיות לחיים.

למי מיועדות המועדוניות?

המועדוניות מיועדות למגוון רחב של ילדים אשר מוכרים באגף הרווחה בעיר מגילאי גן ועד ללומדים בכיתה ו'. הילדים מתמודדים עם מצוקות וקשיים במגוון תחומי החיים ובכלל זה ילדים אשר הוריהם מתקשים לספק את צורכיהם הרגשיים, החינוכיים וההתפתחותיים, ילדים אשר סובלים ממצבי אלימות או חשופים לאלימות במשפחתם, הזנחה, קיים קושי בקשר עם הוריהם, ילדים הסובלים מפערים לימודיים גדולים ביחס לבני גילם וילדים הסובלים מקשיים רגשיים.

מטרות המועדוניות

  • להעניק לילדים מקום בטוח ויציב
  • לתת תחושה ביתית
  • לחזק את הביטחון העצמי
  • לסייע לילדים בצמצום פערים לימודיים וחברתיים 
  • להקנות לילדים הרגלים בסיסיים 
  • להעשיר את עולמו של הילד במגוון תחומים
  • לעבוד על מערכת היחסים של הילד עם הוריו
  • למנוע שוטטות והוצאה חוץ ביתית

דרכי העבודה

לכל מועדונית סדר יום קבוע, נושא חודשי משתנה ופעילויות מגוונות. בכל מועדונית עובדות מדריכות ותיקות וכן מתנדבים בשנת שירות אשר מסייעים למדריכות בעבודה עם הילדים. בנוסף, לכל מועדונית עובדת סוציאלית אשר מרכזת את העבודה במועדונית ומדריכה את צוות המדריכים באופן קבוע.

הורי הילדים הינם חלק בלתי נפרד מהפעילות הטיפולית במועדונית: מפגשי הורים אחת לחודש שמהווים קבוצות הורים וכן מעניקים זמן איכות להורה ולילדו, הדרכות הורים פרטניות וכן התערבויות משפחתיות.

התוכנית פועלת בשיתוף פעולה מירבי עם אגף הרווחה ועם מסגרות החינוך של הילדים וכן עם כל הגורמים האחראים לרווחת הילד, על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר בעבודה עם הילדים.

עוד פעילויות שלנו

קצת עלינו..

עמותת 'קהילה לתיקון חברתי ותרבותי בישראל' הוקמה בשנת 1997 בבית-שמש על-ידי חברי הקיבוץ העירוני 'תמוז', ותושבים נוספים מן העיר, כחלק ממגמה ארצית של התחדשות קהילתית שיתופית. העמותה מפעילה תכניות שונות בתחומי חינוך, רווחה, צדק חברתי, ברמה המקומית והארצית. העמותה מקדמת ערכים של קהילתיות, התנדבות וקיימות.

עקבו אחרינו